Hyppää sisältöön
Liput ja hinnat

Liput ja hinnat

Ilmoittaudu Lääkäripäiville joko valitsemalla yksi päivä (keskiviikko tai torstai) tai kaksi päivää. Luentokursseja ei tarvitse valita etukäteen, mutta suosittelemme saapumaan luentosaliin ajoissa varmistaaksesi paikan haluamallasi kurssilla.

Pienryhmäkursseille ilmoittaudutaan erikseen, ja niiden osallistumismaksun lisäksi peritään kyseisen päivän osallistumismaksu. Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä, joten ilmoittautuminen kannattaa tehdä ajoissa.

Näyttelyyn ilmoittautuminen on maksuton.

Varaa nyt paikkasi Lääkäripäiville ennakkoon – ja hyödynnä ainutlaatuinen etuhinta! 

Super early bird -hinnat

Varmista paikkasi Lääkäripäivien kaksipäiväiseen koulutusohjelmaan
Super early bird -hintaan 199 €

Kahden päivän lipun normaalihinta on 374,55 €, joten rekisteröitymällä ennakkoon säästät 175,55 €.

Hyödynnä kampanjaetu ja varmista osallistumisesi vuoden tärkeimpään lääkärien koulutus- ja kohtaamistapahtumaan.

Hinnat sisältävät voimassa olevan arvonlisäveron.

10.10.2026 asti


Osallistuminen 2 päivää
199 €

Lääkärin osallistumishinnat

Hinnat sisältävät voimassa olevan arvonlisäveron.

10.1.2027 asti

Osallistuminen 1 päivä
227,00 €

Osallistuminen 2 päivää
317,80 € (Super early bird -hinta 199 € voimassa 10.10.2026 saakka.)

Pienryhmäkurssi
56,75 €

11.1.2027 alkaen

Osallistuminen 1 päivä
255,38 €

Osallistuminen 2 päivää
374,55 €

Pienryhmäkurssi
56,75 €


Lääketieteen opiskelijan osallistumishinnat

Opiskelijahinta pysyy samana koko ilmoittautumisajan. Hinnat sisältävät voimassa olevan arvonlisäveron.

Pienryhmäkurssit on tarkoitettu valmistuneille lääkäreille.

Osallistuminen 1 päivä
56,75 €

Osallistuminen 2 päivää
85,13 €


Johtorata-koulutuksen osallistumishinta

Johtorata on uusi johtamiskoulutus, joka kokoaa yhteen johtamisesta kiinnostuneet lääkärit keskiviikkona 27.1.2027. Se on oma ohjelmakokonaisuutensa, joka tarjoaa sekä johtajina toimiville että johtamistehtävistä kiinnostuneille mahdollisuuden tarkastella johtamista ajankohtaisten teemojen kautta ja oppia yhdessä.

Osallistumismaksulla voit jatkaa oppimista myös seuraavana päivänä Lääkäripäivien muussa ohjelmassa. Näin saat yhdellä osallistumismaksulla sekä tiiviin johtamiskoulutuksen että mahdollisuuden rakentaa itsellesi juuri omia tarpeitasi vastaavan toisen koulutuspäivän.

10.1.2027 asti

340,00 €

11.1.2027 alkaen

375,00 €

Johtoradan osallistujille 27.1.2027 hintaan sisältyy vaatesäilytys, aamiainen, lounas ja iltapäiväkahvi. Hinta sisältää voimassa olevan arvonlisäveron.

Lääkäripäivien luennoijien ja kutsuvieraiden osallistumisoikeus ei sisällä Johtorataa. Osallistuminen on mahdollista vain Johtorataan ilmoittautuneille.


Lääkäripäivien Jatkot

Lääkäripäivien Jatkot järjestetään keskiviikkona klo 19.30–0.00 ravintola Maxinessa, Kampissa. Ihaile Kampin kattonäkymiä samalla kun nautit herkullisen buffetaterian kollegojesi seurassa. Lääkäreistä koostuva Swag Alert -yhtye pitää huolen viihtymisestäsi.

Lipunmyynti Lääkäripäivien Jatkoille alkaa lokakuun alussa.

Lääkäriosallistujat ja näytteilleasettajat 50 €/hlö
Lääketieteen opiskelija 20 €/hlö (otathan opiskelijakorttisi mukaan)

Hinnat sisältävät illallisbuffetin, tervetulomaljan (muut juomat omakustanteisesti) ja eteispalvelun.
Hinnat sisältävät voimassa olevan arvonlisäveron.


Laskutus

Yrityksille on mahdollista ostaa osallistuminen laskulla. Osallistuminen laskutetaan tammikuussa. Maksuehto on 14 päivää. Laskulle lisätään 10 € palvelumaksu. Tarkistathan laskutustiedot ennen ilmoittautumista.   

Huomaathan, että laskutus on mahdollista myös vuoden 2026 puolella! Mikäli tarvitset laskun tämän vuoden puolella, olethan yhteydessä: laakaripaivat@messukeskus.com


Näyttely

Näyttelyyn ja näyttelyn ohjelmaan voit tutustua maksutta.